reklama

Bielskie Biuro Turystyczne Digitur ogłosiło upadłość

Bielskie biuro podróży Digitur zwyczajnie okradało ludzi - mówi Mateusz, turysta który z rodziną wykupił wczasy

FOTO

FOTO

Upadłość ogłosiło bielskie biuro podróży Digitur. Tak ładnie się mówi: „ogłosiło upadłość”. A ono zwyczajnie okradło ludzi. Poniekąd nas wszystkich, bo zapewne - wskutek obowiązujących przepisów - do pokrycia kosztów powrotu z wczasów tych turystów, których upadłość dopadła w samym środku kanikuły, musi dołożyć się wojewoda, a on ma do dyspozycji tylko pieniądze podatników. Najbardziej ucierpią ci, którzy zaufali biuru, wpłacili oszczędności długich miesięcy a może i lat na podróż marzeń, a nie pojadą nigdzie.

Jestem naiwy, kupiłem wczasy dla rodziny końcem lipca i nikt mnie nie poinformował, że w tym czasie biuro miało już kłopoty, na stronie internetowej same pozytywne gwiazdki, wiec kto im dał zewolenie i gdzie jest nadzór Marszałkowski - mówi Mateusz.

Rzeczniczka marszałka woj. śląskiego powiedziała PAP, że biuro nie poinformowało urzędu o swoich kłopotach. "O sprawie dowiedzieliśmy się od dziennikarzy, z którymi skontaktowali się klienci biura i ze strony internetowej Digitur. Jak dotąd, nie mamy żadnej oficjalnej informacji od tej firmy. Próbujemy się skontaktować z jej przedstawicielami" – powiedziała.

Z nieoficjalnych zródeł wiemy, że ta Pani ma trzy wyroki za oszustwa, więc jak mogła prowadzić biuro podróży - gdzie jest Krajowa Izba Turystyki, która wydała im pozytywną opinię - denerwuje się kolega Mateusz, który też 20 sierpnia miał być na wczasach w Grecji... Mówiło się o jakichś niejasnych powiązaniach Digitur z upadłym kilka lat temu innym bielskim biurem Aquamaris. Istnieją też, jakieś powiązania koleżeńskie biura z Urzędem Marszałowskim - mówi Mateusz.

Polskie prawo jest jak pajęczyna: bąk przez nie przeleci, a złapie się muszyna - klasyk ciśnie się na usta - pisze w swojej ublikacji ks. Jacek M.Pędziwiatr. 

U progu bieżącego sezonu Digitur szczyciło się kilkudziesięcioma tysiącami obsłużonych turystów. I więcej nie będzie, jeśli nie liczyć jeszcze kilkuset, a może nawet więcej, poszkodowanych, niezadowolonych, okradzionych z pieniędzy i marzeń, którzy już łączą się w facebookową społeczność - pisze ks.Jacek

Ponieważ rano nie udało nam nawiązać kontaktu telefonicznego z szefami biura. Sprawa trafiła do prokuratury w Bielsku-Białej

***

Biuro Podróży Digitur na stronie internetowej informuje, że jest  zrzeszone w Polskiej Izbie Turystyki. Według Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych wysokość zabezpieczenia finansowego Digitur wynosi ok.25 tys. zł - czy to wystarczy na zwrot kosztów osób poszkodowanych, skoro tylko rodzina Jarka zapłaciła za wczasy ponad 13 tys. zł. Kto zapłaci im za zmarnowane wakacje?

biuro podrózy
  Pracownicy upadłego pracodawcy są pierwszymi wierzycielami w kolejce. Ale muszą być czujni
  Ogłoszenie upadłości pracodawcy. Pracownik ma sporo przywilejów, ale musi też uważać. Jest...
  2023-09-03  |   74
  Dynamika cen w sklepach spada, ale w październiku może się to zmienić
  Jesień może negatywnie zaskoczyć Polaków w sklepach. Eksperci mówią o częściowym powrocie ...
  2023-09-03  |   77
  Obligacje oszczędnościowe nie dla fundacji rodzinnych. Eksperci apelują o zmianę przepisów
  Fundacje rodzinne bez obligacji oszczędnościowych. Problem jest, ale zmian w prawie nie bę...
  2023-07-22  |   136
   W piątek 26.02.2021r.o godz.17.00 w Bielsku - Białej dyskutowano o zasadności budowy spala...
   2021-02-27  |   13496356
   Konkurs "FIRMA ROKU 2019" rozstrzygnięty, statuetka złotego Dedala powędrowała d...
   2019-10-08  |   7379275
   Korporacje, reportaże, dokumenty
   2018-09-15  |   2497659
   25 LAT Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej
   2017-01-08  |   929062
   Podstawowe błędy kierowców. Na 100% Ty też popełniasz te błędy, a może jest ich więcej?. Z...
   2017-09-15  |   41941

    BIZNESREGION

    ul.Młynarska 3/11, 01-258 Warszawa
    : +48 22 490 66 15

    : redakcja@biznesregion.pl    reklama